Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ТРОФЕЈ ТУРАТА ЗА СУПЕР КУП 2017 ВО ОХРИД
Untitled Document

Во СРЦ „Билјанини извори“, на централниот терен, денес, ќе бидат изложени трофеите од УЕФА Супер Купот, УЕФА Лифата на Шампионите и УЕФА Лига на Европа. Настанот кој е во организација на Фудбалската федерација на Македонија е отворен за сите посетители кои што за прв пат ќе имаат можност да ги видат и да се фотографираат со трофеите.
Во истиот период на споредните терени околу 120 деца од локалните клубови ќе играат различни фудбалски игри. Настанот ќе се одвива од 18 до 20 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 01.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©