Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВА ДЕЛ ОД ТУРИСТИЧКА КАЈ ВЛЕЗОТ НА ГРАДОТ
Untitled Document

Активностите за уредување на градот се одвиваат со несмален интензитет. Општина Охрид во соработка со Јавните претпријатија, започна со активности за уредување на дел од Булеварот Туристичка на влезот од Охрид.

На овој потег се врши отстранување на оштетените браници, а на нивно место се поставува соодветно зеленило,а просторот  хортикултурно ќе се уреди.

По завршувањето на активностите, овој дел ќе добие уреден изглед соодветен за туристички град.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1355  пати
Објавено на: 07.07.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©