Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОФЕСОРИТЕ И УЧЕНИЦИТЕ ОД „ЕРАЗМУС ПЛУС“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ
Untitled Document

Градоначалникот на Охрид, д-р Јован Стојаноски, денеска  ги прими  професорите и учениците од ОУТУ „Ванчо Питошески“ и  СОСУ„Св. Кирил и Методиј“  кои  во рамки на програмата „Еразмус +“, од утре до  31 јануари     во Шпанија ќе ги реализираат   проектите „Me= doctor“ и  „5 stars service“ .

Двете групи од по четворица  професори и 20 ученици  од ОУТУ„Ванчо Питошески“ и од медицинската паралелка при  СОСУ „Св. Кирил и Методиј“,  го информираа градоначалникот дека од утре  ќе бидат вклучени во обуки  соодветни на нивниот профил во познати хотелски и медицински установи во Барселона и  Мадрид, Шпанија .

Градоначалникот Стојаноски  на професорите и  учениците   им  посака  пријатен престој во Шпанија со желба во соодветната област  успешно да го претстават своето училиште,  Охрид и  Македонија . Градоначалникот изрази  уверување дека нивните колеги, домаќини  во иднина  ќе доаѓаат на работни посети во Охрид.

Прочитано:  1484  пати
Објавено на: 09.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©