Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕКИН ВО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО ВО РАЧА И УЛИЦА „АРМ“
Untitled Document

Од  МЈП „Проаква“ РЕ „Водовод“- Охрид известуваат дека поради  санација на дефект на водоводната линија жителите од   населба Рача и  од улица „АРМ“ – Бараки ќе имаат  прекин во водоснабдувањето  на оваа улица од  9  до 13.00 часот.

Екипи на „Водовод“ – Охрид  денеска ќе  поставуваат  нови  водоводни   приклучоци  во с. Орман  и кај фонтаната  на плоштадот што е во градба во близина на музичкото училиште „Методи  Патчев“ . Од „Водовод“ Охрид денеска ќе прават  припреми и ископи за новата линија во новиот дел на општинската зграда.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1313  пати
Објавено на: 25.08.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©