Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ПОЧНУВААТ ГОДИНАШНИТЕ „ПРЛИЧЕВИ БЕСЕДИ“
Untitled Document

Со промоцијата на поемата „Екот на вековите“ од Мирко Томовски, на која ќе зборуваат промоторите Тоде Илиевски и Зоран Јакимоски, утре на 3 јануари 2017 година, во 12 часот во просториите на НУ Библиотека „Григор Прличев“, започнуваат настаните  во рамките на годинашните „ Прличеви беседи“ кои ќе траат три дена.Утревечер  со почеток во 18 часот и 30 минути со свечена приредба  патрониот празник ќе го одбележи ПУ на  на ОУ „Григор Прличев“  во населбата Рача.

Програма...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1274  пати
Објавено на: 02.02.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©