Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИ ОД ОУ „ СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЈА ПОСЕТИЈА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Осумдесетина ученици од трето и четврто одделение  од Основното училиште  „ Св. Климент Охридски“ , во рамките на програмата по предметот „ Општество“ ја посетија општина Охрид. Учениците имаа средба со в.д градоначалникот Константин Георгиески и секретарот Игор Бежоски кои одговараа на нивните прашања поврзани со организацијата и функционирањето на Локалната самоуправа.

Прочитано:  538  пати
Објавено на: 07.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©