Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ НА ПРИЕМОТ КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, синоќа, присуствуваше на традиционалниот прием што претседателот Ѓорге Иванов го организира за дипломатскиот кор, воени аташеа, почесни конзули и претставници на меѓународни организации во Република Македонија.

Претседателот Иванов во своето обраќање се осврна на предизвиците од мигрантската криза како и за изјавите на одредени политичари од регионот оценуваќи ги како несоодветни за времето во кое живееме.

На приемот, покрај претседателот Иванов свое обраќање имаше и амбасадорот на Руската Федерација во Македонија, Олег Шчербак.

Во рамки на дипломатскиот прием, претседателот Иванов и претставниците на дипломатскиот кор, денес ќе ја посетат општина Вевчани, каде што е предвидена посета на црквата „Св. Никола“ и на Вевчанските извори.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1333  пати
Објавено на: 28.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©