Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗЕМЈЕНО ЗАПРАШУВАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ
Untitled Document

Се известуваат граѓаните кои одгледуваат пчели на подрачјето на општина Охрид  дека ден    31.05.2016год. (вторник)   екипата на Центар за јавно здравје Охрид  ќе спроведат ларвицидна дезинсекција против комарци. Третирањето ќе биде од земја во  период од   06  до 08 часот.
Со дезинсекцијата ќе биде  опфатено Студеничко блато,  месноста Далјан  и потегот од Андон Дуков  до  Подмолје.
Се молат пчеларите и пчеларските задруги да ги превземат   соодветните мерки за заштита на на пчелите.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1351  пати
Објавено на: 30.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©