Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВА ДОЛНИ САРАЈ
Untitled Document

Пред почетокот на културно-уметничките манифестации кои на најрепрезентативен начин го претставуваат Охрид во текот на туристичката сезона,  Ј.П.Охридски Комуналец превзема вонредни активности за зголемување на хигиената на локациите каде ќе се реализираат манифестациите.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 30.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©