Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД ПОКРЕНА ИНИЦИЈАТИВА ЗА ПОМОШ НА МИТРА СЕКУЛОСКА
Untitled Document

Претставници на општинските служби, денеска, по задолжение на градоначалникот Никола Бакрачески, беа во посета на Митра Секулоска, од Горно Лакочереј која живее во тешки услови.

Од утре, во заеднички координирана акција со останатите надлежни иституции ќе започнат да се преземаат мерки за подобрување на условите, а потоа и трајно решавање на проблемот на оваа стара жена која живее сама и во несоодветни услови.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1290  пати
Објавено на: 23.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©