Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОСНОВЦИТЕ ОД УЧИЛИШТЕТО „ КОЧО РАЦИН“ ЈА ПОСЕТИЈА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на образовните активности, денеска дел од учениците од Основното училиште „ Кочо Рацин“ ја посетија општина Охрид. Тие обиколија дел од службите на локалната администрација и беа запознати со нивното функционирање и делокругот на работата на Локалната самоуправа.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1320  пати
Објавено на: 24.02.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©