Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ КРАЈБРЕЖНИОТ ПОЈАС КАЈ ЛАГАДИН
Untitled Document

Ј.П.„Охридски Комуналец„ денес реализира акција за расчистување на крајбрежниот појас на Охридско Езеро во туристичката населба Лагадин. Се расчистуваше потегот од пред х.„Два Бисери„ до авто-камп Елешец. На плажата во изминатиот период езерските води имаа наталожено големи количини сува трска и најразновидна амбалажа од широко употреба.(повеќе...)

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1329  пати
Објавено на: 16.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©