Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПОЧНА ТУРНИРОТ ВО КОШАРКА 3Х3
Untitled Document

Со одигрувањето на натпреварите од првото коло синоќа во спортската сала „Билјанини Извори“ започна турниот во кошарка  3х3.

Во групата „А“ постигнати се следните резултати:  Жито леб – Охрид Холидејс  3: 15 , Комуналец – Фаворити 0: 2 и Тераса Аквариус – Ноа 9: 11. Во групата „Б“ играа: Кентерс – МТ Интернационал  16: 4, Леарница – Дента медика  3: 15 а натпреварот помеѓу екипите на Ликвид и  Општина Охрид  е одложен.

На турнирот учествуваат 12 екипи  поделени во две групи со по 6 екипи. Ќе играат секој со секоја а првите четири од двете групи ќе направат нова група и се така до финалето. Следниот викенд  - во сабота ќе играат: Жито леб – Комуналец, Охрид Холидејс – Тераса Аквариус , Фаворити – Ноа сите од „А “ група а во групата „Б“ во второто коло од турнирот 3х3 ќе се натпреваруваат: Кентерс – Ликвид, МТ Интернационал – Леарница, и Општина Охрид – Дента медика. Третото коло ќе се игра во недела. Познати се и натпреварувачките двојки: Жито леб – Тераса Аквариус, Комуналец – Ноа, Охрид Холидејс – Фаворити,  Кентерс  - Леарница, Ликив – Дента медика и МТ Интернационал – Општина Охрид.

Организатор на турнирот е ЈП „Билјанини Извори“ а се одржува во пресрет на Седми ноември – Денот на ослободувањето на Охрид.

Прочитано:  259  пати
Објавено на: 08.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©