Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
КОМУНАЛЕЦ НЕ ГИ ЗАБОРАВИ НАШИТЕ НАЈМАЛИ СОГРАЃАНИ
Untitled Document

Ј.П.„Охридски Комуналец„ не ги заборави нашите најмали сограѓанчиња.   Дежурните служби од раните утрински часови ги расчистија влезовите и пристапните патеки до сите објекти на детската установа ЈОУДГ „Јасна Ристеска„ . Патеките се посипани со абразивни средства  за да им обезбедиме на дечињата безбеден пристап до градинките.

Повеќе...

Прочитано:  1401  пати
Објавено на: 28.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©