Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ТОРТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД ЗДРУЖЕНИЕТО НА ЖЕНИ „БИСЕРА“
Untitled Document

Здружението на жени “Бисера“, денес по традиција ги почести градоначалникот,  Јован Стојаноски и општинската администрација со вкусна торта  која беше претставена  на   манифестација “Тортијада“  што викендов се одржа во Охрид.
Претставничките од “Бисера“ ги прими  градоначалникот на Охрид , Јован Стојаноски   кој им посака успешни  наредни “Тортијади“  во градов и вети дека Општината во рамки на своите ингеренции и можности ќе ги подржува  случувањата од ова здружение со  кои  градов  успешно   е претставен   и надвор од границите на Македонија.  Се разговараше и за останатите проекти и проблеми со кои здружението се соочува и можностите за нивно решавање.  

Манифестацијата „Тортијада“ во Охрид  се одржува по 22-ри пат и од година во година буди се поголем интерес кај припадничките од понежниот пол.    

Прочитано:  1423  пати
Објавено на: 20.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©