Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИНТЕНЗИВНО СЕ РАБОТИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА УЛИЦАТА „РИСТО ЧАДО“
Untitled Document

Градежната компанија АД „ Илинден“ интензивно работи на реконструкцијата на улицата „ Ристо Чадо“ . На улицата се отстранува постојниот асфалт по целата ширина, се поставува тампонски слој, а потоа следува асфалтирањето.


На терен се и екипите на ЈП „Нискоградба“ кои работат на приклучување на објектите на новата траса на канализацијата.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1333  пати
Објавено на: 25.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©