Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА КАБАСТ ОТПАД У.З.3 „КОШИШТА„ И У.З.4 „ВОСКА„
Untitled Document

Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 10.10.2015 год. (сабота) ќе организира акција за подигнување на кабаст отпад (душеци, стар мебел, телевизори, шпорети, теписони и др.) во У.З.3 „Кошишта„ и У.З.4 „Воска„ (заедно со комплексот згради и куќи во населба „Даљан„) .

Се молат граѓаните кои живеат на споменатите делови од градот доколку имаат ваков отпад уредно да го депонираат најкасно до 10.00 часот и претходно да го пријават во Р.Е.”Механизација” на тел.046/265-353 со наведување на локацијата, за да можат службите од Ј.П.”Охридски Комуналец” благовремено да го подигнат.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1328  пати
Објавено на: 09.10.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©