Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОДЛОЖЕНО АВИОНСКОТО ЗАПРАШУВАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ПОРАДИ НЕПОВОЛНИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ
Untitled Document

Општина Охрид и ЈЗУ Центар за јавно здравје- Охрид ги известуваат граѓаните дека планираното авионско прскање кое беше најавено за сабота 11 јули 2015год .од страна на Министерството за Транспорт и врски во соработка со Министерството за Здравство  се одложува поради неповолни временски услови.
Запрашувањето ќе се изврши во наредниот поволен период,за што граѓаните ќе бидат повторно известени

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1295  пати
Објавено на: 10.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©