Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ ВО ПОСЕТА НА КОТОР И БУДВА
Untitled Document

Делегација на општина Охрид, предводена од градоначалникот Јован Стојаноски е дел од свеченостите што се организираат по повод одбележување на Денот на општините Котор и Будва, Р. Црна Гора.

Посетата   на Црна Гора  е на   покана на градоначалниците на општините Котор и Будва, Владимир Јокич и Драган Крапович. 

По тој повод градоначалникот Стојаноски  ги  проследи Свечените  седница на  двете општини  и оствари средби со познати претставници од јавниот и политичкиот живот.   

Општина Охрид е збратимен град со Будва  од далечната 1984 година, а има потпишано протокол за соработка со општина Котор во 2017 година.

Прочитано:  278  пати
Објавено на: 22.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©