Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВТОРА ИНФОРМАТИВНА СЕСИЈА ОД ИПА ПРЕКУГРАНИЧНАТА СОРАБОТКА
Untitled Document

Со почеток во 14 часот, денес, во голема сала на општина Охрид ќе се одржи втората информативна ссија од ИПА прекуграничната соработка. Предвидено е да се одржат шест вакви сесии во неколку македонски и албански градови.

Сите заинтересирани може да земат учество во информативните сесии.

Програма (pdf)...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1350  пати
Објавено на: 03.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©