Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СТАРТУВА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ОД УЧИЛИШНИТЕ СПОРТСКИ ЛИГИ
Untitled Document

Пролетниот дел на училишните спортски лиги за основни и средни училишта започнува во петок. Спортските лиги ќе започнат со натпреварите во футсал, кои ќе се играат во балон салата „Климент Колески“ од 09 до 12 часот.

Организатор на училишните спортски лиги е Сојуз на училишен спорт Охрид, а се реализираат под покровителство на општина Охрид.

Прочитано:  113  пати
Објавено на: 14.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©