Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШИ СЕДНИЦАТА ЗА СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА
Untitled Document

Денешната седница на Советот на општина Охрид беше посветена на советничките прашања на кои одговараа градоначаникот Никола Бакрачески, претставници на стручните служби, образовните установи и јавните претпријатија.

Членовите на Советот на општина Охрид поставуваа прашања и добиваа одговори за преземањата на локалната самоуправа во речиси сите области од општественото живеење, при што доминираа прашањата од областа на инфраструктурата, туризмот, образованието и капиталните инвестиции.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1346  пати
Објавено на: 20.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©