Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА „ВОДИЦИ“
Untitled Document

ЈП Билјанини Извори по повод големиот христијански празник Богојавление - ВОДИЦИ донесе одлука на ден 19. 01. 2018 година ( петок ) користењето на услугите на јавниот градски простор со кој стопанисуваме да биде бесплатно за сите нејзини корисници од 8 до 15 часот.

Одлуката ја носиме се со цел да помогнеме во подобрата организација на настанот и воедно да им овозможиме на граѓаните на Охрид и на сите гости поголема можност за присуство на самиот настан.


За многу години !!!

 

Прочитано:  1369  пати
Објавено на: 17.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©