Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРИГОДНО ОДБЕЛЕЖАН „ЧАСОТ НА ПЛАНЕТАТА ЗЕМЈА“
Untitled Document

Со пригодни активности, денеска во ОУ „Христо Узинов“ , во организација на Општина Охрид и ЗГ „Центар за климатски промени“, се одбележа „Часот на планетата Земја“ .  
Учениците и наставниците реализира креативна работилница на која се изработуваше едукативен постер од пластични капачиња со еколошка порака и постер од кеси и колаж поврзан со темата „Да ја зачуваме планетата Земја“ на кој се испишуваа пораки од страна на децата во името на планетата Земја, а се вршеше и засадување на растенија.
На одбележувањето на „ Часот на планетата земја“ , присуствуваше и заменик градоначалникот Ангел Јанев.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1407  пати
Објавено на: 24.03.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©