Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЦВЕТЕН ТУНЕЛ ДО СПОМЕНИКОТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Untitled Document

Од денеска граѓаните на Охрид како и многубројните туристи ќе можат да пристапат до градскиот плоштад и споменикот на патронот на градот Св.Климент Охридски движејќи се по „цветен тунел„ . Во соработка со локалната самоуправа и Ј.П.„Охридски Комуналец„ поставени  се метални конструкции  со сезонско цвеќе со впечатлив колорит.

Повеќе...

Прочитано:  293  пати
Објавено на: 16.07.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©