Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СИЛНОТО НЕВРЕМЕ ПОВТОРНО НАТРУПА ОГРОМНИ КОЛИЧИНИ ОТПАД ПО КЕЈОТ
Untitled Document

Силното невреме кое го зафати охридскиот регион изминатиот викенд повторно натрупа огромни количини отпад и трска по охридскиот кеј и пристаништето.  Во неделата уште од раните утрински часови се излезе на терен и се санираа последиците од силниот јужен ветар и големите бранови. Се чистеше потегот од пристаништето до Холандскиот Парк. Ангажирана беше и специјална механизација за подигање на отпад (подигнати се и транспортирани околу 30 м3 отпад).

Повеќе...

Прочитано:  1401  пати
Објавено на: 02.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©