Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НЕПОСРЕДНИ СРЕДБИ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ СО ГРАЃАНИТЕ
Untitled Document

Продолжувајќи ги своите активности за непосреден контакт со граѓаните, градоначалникот Никола Бакрачески на 19 јуни (петок) ќе оствари средба со граѓаните на терасата од кафетеријата Летница, во периодот од 9 до 13 часот.

Во неформална атмосфера, граѓаните ќе имаат можност да разговараат со градоначалникот, да ги изнесат своите гледишта за актуелностите во градот и да побараат активност на локалната самоуправа за надминување на одредени состојби.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 16.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©