Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
OХРИД ПОВТОРНО ПРОМОВИРАН ВО СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ МАГАЗИНИ И СПИСАНИЈА
Untitled Document

По одржувањето на промотивната тура Охрид 2015 позитивните ефекти од настанот со несмален интензитет се чувствуваат и денес.
По објавените репортажи во словенскиот и турскиот магазин “Ревија Хоризонт“ и “Глобер“, Охрид повторно се најде во реномираното списание...

Кликнете тука...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1324  пати
Објавено на: 01.07.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©