Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ САНИРА СПОМЕНИКОТ НА А. ДЕН ДОЛАРД
Untitled Document

По налог на локалната самоуправа екипа на ЈП “Градски Гробишта” Охрид започна со работни активности за санација на споменикот на А. Ден Долард кај холандскиот парк.
Ова претпријатие  денес ги продолжува активностите за изградбата на спортското  игралиште за одбојка на песок во населба Воска кои започнаа вчера. 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1310  пати
Објавено на: 15.04.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©