Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕЛЕГАЦИЈА НА ОПШТИНА ОХРИД ВО ПОСЕТА НА ВИНКОВЦИ
Untitled Document

Делегација на Општина Охрид, во која беа советниците Љупчо Настоски и Коста Трифуноски, на покана од градоначалникот Иван Босанчиќ беа во посета  на збратимениот град Винковци. Во рамките на посетата тие ги проследиле настаните на манифестацијата „Винковачке јесени“, а се сретнале и со претседателот на Република Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ и пратеникот во Хрватскиот сабор, Младен Карлиќ.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1421  пати
Објавено на: 18.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©