Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПАРТЕРНО УРЕДУВАЊЕ НА УЛИЦА „АНДОН ДУКОВ“
Untitled Document

Градежната оператива  на ЈП „Градски Гробишта” Охрид, деновиве започна   градежни активности за поставување на гранитни и камени плочи на улица „Андон Дуков“ во населбата Кошишта. Старите камења и гранитни плочи се санираат и се враќаат во првобитна положба. Се работи  на партерно  уредување  на простор во должина од околу 250 метри а  активностите се очекува  да завршат за 7-10 дена.

Претходно на оваа улица МЈП Проаква  вршеше   реконструкција на водоводната мрежа .

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1345  пати
Објавено на: 18.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©