Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДЕНОВИ НА МЕДОТ ВО ОХРИД
Untitled Document

Во организација на пчеларското Здружение „Охрид“ од Охрид, а поддржано од градоначалникот, од 7 до 9 август на плоштадот „Чинар“ ќе се одржи манифестацијата „Фестивал на медот“.


Посетителите ќе имаат уникатна можност повеќе да се запознаат со медот и неговите производи, а ќе имаат и можност да вкусат дел од разноврсните производи.


Отворањето на фестивалот е на 7 август со почеток во 18 часот. Промоцијата и дегустацијата на производите ќе продолжи и на 8 и 9 август.    

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1357  пати
Објавено на: 06.08.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©