Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРЕДБА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД ВТОРАТА КРАГУЕВАЧКА ГИМНАЗИЈА
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, денеска имаше средба со претставници на Втората крагуевачка гимназија,чии ученици беа на четидневен престој во Охрид. На средбата гостите изразија воодушевеност од убавините и културно- историските знаменитости на Охрид и од соработката со збратимената гимназија „Св. Климент Охридски“.

Градоначалникот Бакрачески изрази благодарност за посетата и уверување дека долгогодишната плодна соработка со збратимениот град Крагуевац од   Република Србија, во иднина ќе се развива и продлабочува во повеќе области.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1380  пати
Објавено на: 12.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©