Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УТРЕ ЌЕ БИДАТ СТАВЕНИ ВО УПОТРЕБА ТЕНИСКИТЕ ИГРАЛИШТА ВО ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Маријан Спасески, утре точно напладне ќе ги стават во употреба новоизградените  терени за  тенис  кои функционираат   во рамки на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид.

Станува збор за  еден  двоен и еден единечен  терен ,  кои се изградени по  најсовремените стандарди , а кои битно ќе допринесат во спортското заживување на градот и враќање на младите на спортските терени.  Преку играта и спортувањето младите  ќе градат здрави животни навики.

Во рамки на СРЦ Билјанини извори веќе функционираат двата помошни  терени за голем  фудбал, едниот на природна и другиот на вештачка трева, а во тек на градба е затворениот пливачки базен. 


Се  покануваат сите  охриѓани да бидат дел од утрешниот настан.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1360  пати
Објавено на: 14.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©