Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД ПРЕТСТАВЕН НА САМИТОТ НА ЛОКАЛНИ САМОУПРАВИ НА АЗИЈА И ЕВРОПА
Untitled Document

Заменик градоначалникот на Охрид, Ангел Јанев учествува на Самитот на Локални самоуправи  на Азија и Европа што деновиве  се одржува во Сараево во Босна и Херцеговина. На самитот учествуваат повеќе од 25 земји и повеќе од 110 градоначалници.
За убавините на Охрид  и  стратегиите за развој на градов  ќе се зборува во вечерашното издание на вестите на  ТВ каналот „Ал Џезира“ .   

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 30.05.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©