Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАПАЛЕНИ КОНТЕЊЕРИ КАЈ ЛАБИНО
Untitled Document

Дежурните екипи на Ј.П. "Охридски Комуналец" повторно затекнаа 2 комплетно изгорени контењери, овој пат кај плажата "Лабино". Овие контењери се користеа од страна на угостителските објекти на потегот од св. Софија до Канео. Од претпријатието апелираат да не се уништуваат јавните добра и јавната опрема, затоа што ако се продолжи, истите ќе бидат повлечени од употреба.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1366  пати
Објавено на: 20.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©