Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ УРЕДУВААТ ПЕШАЧКИТЕ И ВЕЛСИПЕДСКИТЕ ПАТЕКИ
Untitled Document

По налог на Локалната Самоуправа, односно Секторот за комунален развој оперативата на ЈП „ Градски  гробишта“  Охрид  започна со уредување на просторот околу кружниот тек кој што се гради на пресекот помеѓу Булевар  „Туристичка“ и улица „ Стив Наумов“. Екипите на ЈП „ Градски гробишта“ ги  уредува пешачките и велосипедските патеки.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 04.12.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©