Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО ЛЕТНАТА СЕЗОНА ОТПАДОТ ЌЕ СЕ ПОДИГА ОД 06.00 ЧАСОТ НАУТРО
Untitled Document

Заради зголемениот обем на работа во летниот период Ј.П.„Охридски Комуналец„-Охрид ги известува граѓаните на општина Охрид дека почнувајќи од 01.06.2018 год. комуналниот отпад ќе се подига од 06.00 часот наутро според дефинираната динамика по денови   и реони.

Повеќе...

Прочитано:  1632  пати
Објавено на: 31.05.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©