Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ РАДОСНАТА ВЕСТ ЗА ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ ЈА ДОЧЕКА ВО ЦРКВАТА СВ. БОГОРОДИЦА – КАМЕНСКО
Untitled Document

Градоначалникот Бакрачески, синоќа, заедно со бројни верници радосната вест за Христовото Воскресение ја дочека во црквата Св. Богородица – Каменско. Градоначалникот Бакрачески посака празникот Велигден да ги исполни со верба сите верници и благослов сите верници да ги води по правичниот пат.

Градоначалникот заедно со бројните верници од земјава и странство во црквата Св. Богородица – Каменско, ги проследија сите верски обичаи кои се однесуваат на големиот христијански празник.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1372  пати
Објавено на: 16.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©