Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОВТОРНО ОШТЕТЕНИ САДНИЦИ НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА
Untitled Document

Од страна на екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" утринава повторно беше забележано оштетување на садниците на патеката од мостот до “Горица”. По кажување на пешаците и чуварите на плажите, после забавата во дискотеката "Парк", во раните утрински часови, биле забележани откорнати садници и расфрлани по патеката, искршена чешма, откорнати 4 дрва од кои 2 се пронајдени и повторно засадени, едно е скршено и едно не е пронајдено. Истата појава се случува секојдневно и после апелите на претпријатието да не се уништуваат добрата кои се направени и за кои е многу вложено.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1340  пати
Објавено на: 26.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©