Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАВРШИ МАНИФЕСТАЦИЈАТА ДЕНОВИ НА МЕДОТ
Untitled Document

Синоќа, на плоштадот Крушевска рапублика, беше завршниот ден од манифестацијата „Денови на медот“ 2017 година. На завршниот ден помеѓу посетителите беше и заменик градоначалникот Ангел Јанев. Посетителите имаа повеќе да се запознаат и да го вкусат медот како и да се информираат за останатите пчеларски производи.

Годинешната манифестација „Денови на медот“ траше од 4 до 7 август.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1374  пати
Објавено на: 09.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©