Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СВЕЖО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕН-ОБЕЛЕЖЈЕТО НА ХРИСТО УЗУНОВ ВО ГРАДСКИОТ ПАРК
Untitled Document

Во рамките на одбележувањето на 112 години од херојската смрт на Христо Узунов, денеска пред споменикот на војводата во Градскиот парк, свежо цвеќе положија делегации на Општина Охрид, институции, политичките партии и невладини организации. Пред спомен-обележјето на Христо Узунов се одржа историски час и културно-уметничка програма.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1429  пати
Објавено на: 24.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©