Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
МАКЕДОНИЈА И ОХРИД ПРЕЗЕНТИРАНИ ВО ПОЛСКОТО ИЗДАНИЕ НА NATIONAL GEOGRAPHIC
Untitled Document

Во полското издание на National geographic е објавена репортажа во која се презентирани Република Македонија и Охрид  како туристичка дестинација што треба да се посети.Репортажата е објавена благодарение на  група полски новинари, кои во организација на „ТАВ“ престојуваа во Република Македонија.

(pdf)

Прочитано:  1660  пати
Објавено на: 05.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©