Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ФЕСТИВАЛ НА „ВИНО И СИРЕЊЕ“ 2016
Untitled Document

      

Оваа година македонските винарски визби, млекарници и индивидуални производители на сирење ја продолжуваат традицијата на одржување на „Фестивалот на вино и сирење“ каде взаемно ќе бидат споделени вкусовите на домашните вина и сирења.
На Фестивалот кој ќе трае два дена, односно 26-ти и 27-ми август учество ќе земат 14 излагачи, кои своите производи ќе ги излагаат од 20 часот.
Во рамки на дводневната манифестација,  покрај можноста да вкусат добро вино и сирење, истовремено ќе може да уживаат во културно – уметничката програма.


 
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛ ВИНО И СИРЕЊЕ


26-27 АВГУСТ, 2016 ОХРИД, 
мал плоштад Крушевска Република


Прв ден (26.08.2016)
17:00 часот Поставување на штандовите и распоред на учесниците
20:00 часот Свечено отворање и поздравен говор
20:15 часот  Презентација и дегустација на производи
 21:00 часот  Музичка програма , Ансамбл „Билјана Јуниор“   
22:00 часот   Музичка програма, DJ – NASTY
24:00 часот  Затворање на првиот ден од Фестивалот


 Втор ден ( 27.08.2016)
17:00 часот Поставување на штандовите
19:30 – 22:00 часот Презентација и дегустација на производи збогатена со културно уметничка програма -  Интернационален фолклорен фестивал „Разигран плоштад“.
24:00 часот  Затворање на Фестивалот 

 

 

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1378  пати
Објавено на: 24.08.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©