Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВА ТОРОТАР НА УЛ. „ЈАНЕ САНДАНСКИ“
Untitled Document

Екипи на Јавното претпријатие „Нискоградба“, денес на улицата „Јане Сандански“ извршуваат градежни активности за изградба на тротоар. Тротоарот ќе се протега од раскрсницата кај гимназијата „Св. Климент Охридски“  кон кејот и е во должина од 100 метри.

Овај потег до сега беше не заштитен и не безбеден за пешаците и претставуваше проблем за жителите од овај дел на градот. Со оваа градежна активност се решава проблемот на жителите и се зголемува безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1280  пати
Објавено на: 03.11.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©