Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ НОВАТА ГОДИНА ЌЕ ЈА ДОЧЕКА СО СВОИТЕ СОГРАЃАНИ
Untitled Document

Вечерва на   градскиот  плоштадот   “Св. Климент Охридски“  Локалната самоуправа организира  заеднички  дочек  на  Новата 2015-та Година за охриѓани и туристите . 

Новогодишната програма   ќе започне во 21 часот со настапот на естрадниот уметник , Петар Нечоски  по што ќе настапи  поп -   рок групата “Камелеон“.

Во 22:30 часот е предвиден настапот на поп ѕвездата Владо Јанески. Забавата за охриѓани и туристите ќе трае до вечерните часови.

Градоначалникот  Никола Бакрачески, Новата 2015-та  Година ќе ја дочека  во Охрид .

Првиот човек   на градов  Новата 2015-та Година  на  своите сограѓани и гости ќе им ја честита   од градскиот плоштад “ Св. Климент Охридски“.

Инаку, денеска  поради временските неприлики,  предновогодишната програма на општина Охрид   на градскиот плоштад ќе започне во 12.30 часот. Охриѓани и туристите до вечерните часови ќе ги забавува  диџеј Аце.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1318  пати
Објавено на: 31.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©