Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА НАСОБРАНОТО ЃУБРЕ КАЈ БОЛНИЦАТА
Untitled Document

Локалната самоуправа денес иницираше акција за чистење на делот кај охридската болница.

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ утрово спроведоа акција за чистење на делот кај охридската болница.

Овој дел од градот, подолг период наназад претставуваше непријатна
слика, но и потенцијална опасност по здравјето на граѓаните.

Прочитано:  1398  пати
Објавено на: 20.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©