Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ 24-МАЈ ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ
Untitled Document

 Со пригодна свеченост  во  недела, пред монументалниот споменик на Св. Кирил и Методиј, општина Охрид ќе го одбележи 24 мај- денот на сесловенските просветители.

На случувањето  ќе бидат доделени награди на ученици од основните и  средните училишта  кои постигнале значајни резултати на државни и меѓународни натпреварувања по што ќе се одржи  културно -уметничка програма.

Настанот е закажан за 11 часот.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1315  пати
Објавено на: 22.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©