Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧЕСТИТКА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ
Untitled Document

Во пресрет на големиот верски празник Рамазан Бајрам, градоначалникот Јован Стојаноски упати  честитка до граѓаните на Охрид со исламска вероисповед.

  • - Во добро здравје, радост, среќа и хармонија Ви посакувам да го поминете овој голем празник. Овој голем празник ги потврдува универзалните вредности на човекољубието и заедничкото во различните верски определби. Искрено Ви посакувам овој Рамазан Бајрам, да ја зајакне верата и солидарноста меѓу луѓето, покажувајќи го патот кон вистината и праведноста.

Нека и овој празник не потсети на добрите дела, кои треба да ги правиме кон себе, кон своето семејство и пошироката заедница, стои во честитката на градоначалникот Јован Стојаноски.

Прочитано:  362  пати
Објавено на: 14.06.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©