Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СООБРАЌАЈНИТЕ ЗНАЦИ И ПАТОКАЗИ МЕТА НА ВАНДАЛИ
Untitled Document

Сообраќајните знаци и патоказите во централното градско подрачје во текот на вчерашниот ден беа оштетени од страна на несовесни граѓани.
Надлежните  општински служби при утринската рутинска проверка на состојбата со сообраќајните знаци и новогодишните  реквизити затекнаа  целосно уништен патоказ во непосредна близина на кружниот тек  кај  плоштадот “Свети Климент Охридски“.
Надлежните од  општина Охрид  упатуваат апел и молба до сите граѓани,жители и посетители на  градов  да  не ги уништуваат   јавните добра и да не го нагрдуваат   градското лице  во  пресрет на новогодишните и божиќни празници.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1308  пати
Објавено на: 23.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©